SLUŽBY

 

Milí návštěvníci, nabízíme Vám především tyto služby:

  • Výpůjční služby Vám zajistí neomezený přísun četby přesně podle Vašeho vkusu a nálady. Báječná věc. Pohodlná a praktická. Celoroční registrační poplatek je nižší než běžná cena, kterou byste zaplatili za jedinou knihu v knihkupectví. Navíc po uplynutí výpůjční doby se Vám doma opět uvolní místo pro další zajímavé knížky!
  • Meziknihovní výpůjční služby zařídí, že se k Vám dostane cokoliv zrovna potřebujete. Pokud jste nenašli u nás, objednáme odjinud!
  • Přístup k Internetu je zdarma. Jsme Vám k dispozici, když si nevíte rady!
  • Zodpovídáme Vaše dotazy!

Ceník placených služeb najdete zde.

Budeme rádi, když nám dáte vědět, zda jste s našimi službami spokojeni!

Potěší nás například:

  • jakékoliv návrhy na jejich zlepšení,
  • nápady na akce a hosty,
  • tipy na nové knihy či časopisy, které Vám doposud ve fondu chybí.

Oslovte nás přímo v knihovně, nebo využijte on-line kontaktní formulář .

 

NOVÁ SLUŽBA KNIHOVNY

Městská knihovna připravuje ve spolupráci s dívčím skautským oddílem službu pro naše starší a nemohoucí spoluobčany, kteří by rádi využili možnost půjčovat si knihy z bohatého knižního fondu naší knihovny, ale zdravotní stav jim to nedovoluje. Jedná se o tzv. donášku knih do domu. Děvčata z místního skautského oddílu obejdou každý měsíc v domluveném čase přihlášené seniory, přinesou jim „ čerstvé“ knihy a již přečtené vrátí do knihovny. Služba je zdarma, platí se jen jednou za rok tzv. registrační poplatek 60,- Kč. Pokud máte zájem či chcete se podrobněji informovat, zavolejte na telefonní číslo 547229432 nebo mě kontaktujte prostřednictvím svých rodinných příslušníků či sousedů.

                                                                            Lada Hamerníková

TÝDEN KNIHOVEN

První říjnový týden bývá pro knihovny zpravidla hektický. V tomto termínu (letos je to 3. – 9. říjen) se celostátně vyhlašuje tzv. Týden knihoven. Významově správně by ale mělo být „Týden čtenáře“, neboť v tomto čase knihovny pečují o své čtenáře ještě intenzivněji, než je běžný standart.

A na co se mohou těšit čtenáři naší městské knihovny?

Kromě besedy s pilotem RAF plukovníkem Emilem Bočkem (6. října v 18 hod.) proběhne celý týden amnestie dlužníků a burza nebo prodej vyřazených knih.

Pro žáky 5. – 9. tříd ZŠ vyhlašujeme novou literárně-výtvarnou soutěž. Loni si děti užily při spisování hororových příběhů, které si také samy ilustrovaly. Letos budou po vzoru Gerarda Durrella popisovat humornou příhodu s domácím mazlíčkem. Výtvarnou stránku soutěže bude prezentovat fotografie popisovaného zvířátka.

Dětem z MŠ je připraven projekt PONDĚLNÍ ČTVRTKOVÁNÍ. Každý měsíc se děti seznámí s jednou poutavou figurkou z příběhů Václava Čtvrtka. Po přečtení příslušné pohádky v knihovně a malém kvízu si žáčci ve školce postavu zpracují výtvarně – nejlepší práce pak budou vystaveny v půjčovně.

Třešničkou na dortu čtenářských benefitů je bezplatná roční registrace pro nové čtenáře. Jako každý rok rozšiřujeme tuto možnost zdarma se přihlásit do knihovny na celý říjen – zcela bezplatně můžete vybírat z bohatého knižního fondu naší knihovny po celý rok!

Těšíme se na vaši návštěvu!